Školenia a certifikácia zdarma

Možno si pamätáte na projekt Nestrať prácu – vzdelávaj sa, ktorý realizoval UPSVaR v roku 2023. Aj vďaka tomu projektu získali cez našu spoločnosť viacerí záujemcovia hodnotné školenia a taktiež projektový certifikát IPMA.

Nezamestnaní ale aj zamestnaní sa môžu uchádzať o finančnú podporu na vzdelávanie, či už s cieľom nájsť si novú prácu alebo rásť v existujúcej firme.

Cenová hranica školenia je 900 EUR s DPH pre nezamestnaných (nazývaných aj Uchádzač o zamestnancie) a 1000 EUR s DPH pre zamestnaných (tzv. Záujemcovia o zamestnanie).

Požiadať si v období do marca 2025 môžte požiadať celkovo 2x, avšak najprv treba absolvovať prvé školenie. Samozrejme žiadosť je vždy individuálne posúdená a (ne)schválená prislúchajúcim Úradom práce.

Všetky detaily nájdete na stránke UPSVaR.

 1. Záujemca o projekt sa musí zaregistrovať na ktoromkoľvek úrade práce, sociálnych vecí a rodiny bez ohľadu na trvalý pobyt ako – záujemca o zamestnanie (ZoZ), alebo uchádzač o zamestnanie (UoZ).
 2. Záujemca o zamestnanie si sám vyberie z verejne dostupných zdrojov konkrétne vzdelávanie, o ktoré má záujem, ako aj poskytovateľa vzdelávania, ktorý ho zrealizuje. Naše kurzy nájdete tu.
 3. Žiadosť o poskytnutie príspevku na vzdelávanie je potrebné predložiť ÚPSVaR najneskôr 30 kalendárnych dní pred predpokladaným začiatkom vzdelávania.
 4. Poskytovateľ vzdelávania prikladá ešte Potvrdenie a Cenový prieskum.
 5. Po schválení Žiadosti dostane záujemca Voucher a môže absolvovať vzdelávanie.
 6. Po absolvovaní vzdelávania vystaví Poskytovateľ Záujemcovi faktúru a tento ju doručí na Úrad.
 7. Úrad uhradí kurzovné Poskytovateľovi.
 • základné kurzy projektového manažmentu
 • kurzy vedenia ľudí v projektoch
 • prípravu na certifikáciu IPMA + sprostredkovanie certifikácie
 • prípravu na certifikáciu Scrum Master a Product Owner + sprostredkovanie certifikácie
 • školenia Change Managementu – Riadenie zmeny
 • Celá ponuka je dostupná tu: https://www.projektovymanazment.sk/category/zrucnosti-pre-trh-prace/

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.

Peter Sochna

Certifikovaný konzultant, kouč a tréner. Autor portálu www.projektovymanazment.sk. Tel.: +421 (0) 903 272636 Email.: peter.sochna@gmail.com LinkedIn: www.linkedin.com/in/petersochna

Peter Sochna has 102 posts and counting. See all posts by Peter Sochna